Як вибрати світильники для будинку. Основні особливості вибору

Як вибрати світильники для будинку

Дивлячись на різноманіття пропозицій виникає ілюзія простоти вибору освітлювальних приладів. Здавалося б проста дія не повинна вимагати багато часу і сил, але це тільки так здається. У момент коли починається вибір, особливо якщо необхідно організувати освітлення з нуля, з урахуванням різних по функціональності зон в приміщенні, людина не має досвід вирішення подібних завдань може розгубитися.

Як вибрати світильники для будинку - покрокова інструкція

Потрапляючи в торговий зал або інтернет-магазин, з різноманіттям пропозицій необхідно не тільки звертати увагу на зовнішні параметри. Якщо ви раніше ніколи не займалися організацією освітлення приміщень, вам може бути складно врахувати всі нюанси не підготувавши заздалегідь питання - відповіді на які необхідно знайти. Тому ми підготували для вас алгоритм, який дозволить вибрати оптимальні для вашого випадку світильники:

 1. Необхідно визначитися з необхідним рівнем освітленості приміщення, цей параметр регламентований нормами для кожного виду приміщення. Тому можна взяти інформацію звідти, наприклад для: кухні і вітальні - 150 лк, спальня дорослих людей - 150 лк, для дитячої кімнати - 200 лк, кабінету близько 300 лк, коридор - 50 лк і т.д.
 2. Розрахувати кількість ламп для забезпечення необхідного рівня освітленості. Світловий потік випромінюваний різними лампами вказується на їх упаковках і вимірюється він в люменах, а не в ватах. Тому необхідно правильно підбирати лампочки, так як у різних виробників при рівній потужності може бути різний світловий потік.
 3. Вибрати типи світильників, благо їх безліч: стельові люстри, торшери, настільні лампи, споти, трекові, вбудовані і т.д. На цьому етапі важливо враховувати зони інтер'єру, наприклад необхідність підсвічування біля крісла для читання або улюбленої картини на стіні.
 4. Визначитеся з формою, розмірами і дизайном освітлювальних приладів, орієнтуючись на розміри приміщення і загальний стиль оформлення. Наприклад, для просторих кімнат з невисокими стелями підійдуть плоскі стельові люстри з великим діаметром.
 5. На цьому етапі потрібно розподілити лампочки (їх кількість була розрахована в пункті 2) по функціональних зонах. Наприклад, в робочій зоні необхідне яскраве світло, а над диванами для відпочинку м'яке розсіяне.
 6. Вибираючи освітлювальні прилади звертайте увагу на допустиму потужність ламп, які можна в них встановлювати.
 7. Зверніть увагу на цоколь, щоб потім не довелося довго шукати лампу на заміну. І на напругу при якомій може використовуватися прилад.
 8. Якщо ви вибираєте світильники для ванни, кухні та інших приміщень з високою вологістю звертайте увагу на індекс IP**. Чим більше цифри стоять після букв, тим більш захищеним є прилад від пилу і вологи.
 9. Звертайте увагу на внутрішній колір абажурів і їх форму, так як вони впливають на одержуваний ефект від освітлення.

Стаття по темі: ЕМОЦІЙНО ЕФЕКТИВНЕ ОСВІТЛЕННЯ: ЯК І НАВІЩО ЙОГО РОБИТИ?

Основні особливості вибору світильників

Сміливі рішення - запорука успіху

Чого не варто боятися при виборі світильників:

 • Великих і об'ємних стельових люстр, адже вони можуть бути витонченими. А якщо вибрати маленькі самотні світильники вони можуть "загубитися" практично зливаючись зі стелею. Оптимальним можна назвати світильник, діаметр якого дорівнює 1/10 від периметра приміщення.
 • Довгий підвіс - це питання актуальне для кімнат з високими стелями, потрібно знайти золоту середину. Адже з одного боку необхідно розмістити прилад на оптимальній висоті з точки зору функціональності. А з іншого не хочеться порушувати естетику. Оптимальним рішенням стане - розміщення абажурів з довгими підвісами над поверхнями, наприклад, над обіднім столом.
 • Різних по яскравості і спектру ламп. Пам'ятайте, що кожна зона потребує індивідуального підходу.
 • Поєднувати різні за виглядом і матеріалами прилади в одному приміщенні.
 • Грати не тільки світлом, але і тінню від абажура. Перед покупкою обов'язково включите люстру і оцініть ефект.
 • Створювати багаторівневе освітлення з запасом. У більшості випадків при наявності декількох варіантів світильників не все задіюється одночасно, тому важливо кожну "зону" зробити комфортною і функціональною.

Створення освітлення - процес, який вимагає обдуманого рішення і ретельного підходу. Якщо з естетичної точки зору вибрати прилади не так вже й складно, то технічні питання можуть викликати складності у непідготовленої людини. Наші фахівці з радістю прийдуть вам на допомогу, дадуть відповідь на питання і допоможуть підібрати кращі варіанти світильників для вас.