Емоційно ефективне освітлення: Як і навіщо його робити?

Єфективне освітлення будинку

Настрій людини залежить від багатьох факторів серед яких важливу роль відіграє освітлення, це підтверджено результатами отриманими в ході проведення досліджень в University of Toronto Scarborough and Northwestern. Неймовірно, але факт - в яскравість світла надає неоднаковий вплив на людей. Як свідчить стаття В Medical News Today, меланхоліки в сонячну погоду більше схильні до смутку і переживань, в той час як спочатку щасливі позитивно налаштовані ще більше раділи життю.

Якісне освітлення: біологічна та емоційна ефективність

Природне денне світло, яке дається сонцем, і електричні прилади у вечірній час впливають не тільки на рівень комфорту, але і на емоційний стан. Керуючи цими параметрами можна збільшити працездатність, створити сприятливу для відпочинку атмосферу, поліпшити настрій і багато іншого. Прийомів, за допомогою яких можна впливати на стан людини безліч і далі ми на них зупинимося.

Впустіть в будинок сонце

Втома, сонливість, відсутність позитивного настрою можуть свідчити про недоліки в організмі вітаміну D, джерелом якого є сонце. Звичайно можна заповнити запас в організмі приймаючи вітаміни, але є більш природний спосіб. Для поліпшення самопочуття використовуйте максимально природне освітлення - відкрийте вікна, впустіть в кімнату сонце.

Якщо ввести в звичку вранці розсовувати гардини для поліпшення надходження світла ви через час помітите, що як припливи бадьорості почнуть заповнювати тіло.

Світло потрібне всюди

Денне світло доступне не у всіх приміщеннях і його недолік заповнюють світильники різних видів. У той же час якщо у вас є можливість встановити між кімнатою і коридором двері зі скляними, що пропускають світло, вставками скористайтеся нею. Це дозволить в безхмарні літні дні не тільки економити електроенергію, але дозволить зробити простір більш живим і природним.

Ще одним цікавим прийомом дозволяє проникати природному світлу в далекі куточки будівель - стало створення стін зі скляних блоків. Відсутність різких переходів з темряви в світ дозволить зменшити стресове навантаження на зір і дозволить гармонізувати настрій.

Але не варто забувати, що в похмуру погоду, а також з настанням сутінків і ночі рішенням стануть правильно підібрані люстры в сучасному стилі або под старовину.

Купити освітлення для будинку

Штучна ніч

Якісний сон - це можливість організму відновитися, набратися сил, осмислити подію напередодні, засвоїти новий досвід і т.д. Важливо створити сприятливу атмосферу для сну:

  • Затемнити приміщення - для цього в денний час підійдуть штори щільні або "блек аут".
  • Зробити повітря прохолодним, свіжим і вологим - в цьому допоможе кліматична техніка.
  • Обладнати зручне спальне місце, з не дуже м'яким рівним матрацом.

Особливо актуальні поради наведені вище для дитячих кімнат, адже малюкам життєво важливий денний сон, як і сонячне світло для гармонійного розвитку. Якщо дитина боїться засипати в темряві, використовуйте невеликі нічники, широкий вибір яких ви знайдете в нашому інтернет-магазині. Але не забувайте, що світловий шум зменшує вироблення мелатоніну - гормону відповідає за відпочинок.

Напрямок має значення

При розстановці меблів враховуйте розташування природних джерел світла і утвореної тіні, це дозволить мінімізувати навантаження на організм людини. Так фахівці рекомендують вибирати місце для ліжка таким чином, щоб світло на неї падало трохи з боку, створюючи природний ефект. А ось письмовий стіл краще розташовувати прямо під вікном, що б тінь людини не заважала писати і читати.

Стаття по темі: КОЛЕКЦІЯ ЛЮСТР NOWODVORSKI

Холод або тепло - відповідь не однозначна

Сучасний ринок пропонує користувачам лампи в 3 варіантах спектрів:

  1. Холодний - блакитний відтінок 5000К...7000К.
  2. Нейтральний - близький до денного 4000К...5000К.
  3. Тепле-жовтувате світло 2500К...4000К.

Кожен з варіантів по своєму хороший, якщо правильно застосовувати. Вибираючи спектр орієнтуйтеся на власні відчуття і поради наведені нижче:

  • Холодне світло актуальне для робочих зон в кабінеті, на кухні, в офісах. Воно активізує увагу і сприяє продуктивному розумовому процесу.
  • Тепле світло допомагає розслабитися, створити атмосферу відпочинку. Тому такі лампи частіше застосовуються в спальні, дитячій кімнаті, в зонах відпочинку.
  • Денне світло - нейтральний, прекрасно підходить для стельових люстр і світильників, так як він не спотворює атмосферу, зберігає природне сприйняття кольорів.
  • Для створення оптимального сценарію освітлення і зонування простору використовуйте одночасно кілька спектрів в різних приладах. Наприклад в стельової лампі встановіть денне світло, а в торшері біля крісла можна вкрутити теплу лампу, на робочий стіл поставте настільну лампу з холодним спектром.
  • Використовуйте кольорове підсвічування для розстановки акцентів в інтер'єрі і створення атмосфери, не зупиняйтеся тільки на основних спектрах описаних вище.

Світло - це інструмент який дозволяє не тільки створювати комфорт, підкреслювати інтер'єр, він може повністю змінити враження і сприйняття місця. Якщо ви сумніваєтеся в тому які світильники і люстри підійдуть саме вам, наші фахівці готові прийти на допомогу з вибором оптимальних варіантів. У нас є не тільки широкий вибір освітлювальних приладів, але і фахівці з індивідуальним підходом вашим потребам.